Každému někdy nestačí peníze


Znáte někoho, kdo má, vždycky měl a vždycky taky bude mít dost peněz? Myslím, že ne. Těch, kteří peníze vždy v dostatečném množství měli a mají, není zase až tak moc, a záruka, že je člověk bude mít i v budoucnu, v naší společnosti chybí. Ani ti, kdo jsou na tom finančně dobře, nemají jistotu, že to tak vždycky zůstane.

A tak prostě nějaké peníze míváme, ale že bychom s nimi vždy vystačili, to se tvrdit nedá. A kdo to tvrdí, nejspíše lže. Stává se sice, že bez problémů zaplatíme všechno, co se zaplatit má, a třeba si i ještě něco našetříme, ale pravidlem to není. A kdo ví, co nám přinese budoucnost.

cizí mince

A tak už někteří z nás zažili situace, v nichž si museli navíc ještě půjčovat, aby svou existenci zvládli. A nelze doufat v to, že by se to neopakovalo i u ostatních lidí i nadále. Vždycky tu zřejmě bude někdo, kdo bude mít větší potřebu peněz, než kolik si dokáže vydělat a našetřit.

A když tedy dojde na půjčky, sháníme finanční ústav, který by nám pomohl. Třeba nějakou banku, která avízuje, že nám lidem finanční prostředky půjčí. Jenže když ji oslovíme… Chyba lávky. Kdejaká inzerovaná nabídka půjčky sice vypadá hezky, ale bohužel ji provázejí i často nesplnitelné podmínky, a tak mnozí žadatelé jednoduše neuspějí. Když to vypadá, že možná nebudou ochotni nebo schopni splácet, je po nadějích.

cizí bankovka

A tak je dobře, že máme na našem finančním trhu i nebankovní hypotéky. I za ty se musí pochopitelně ručit, i za ty se platí úroky, což je prodražuje, ale tyto mají ve srovnání s bankovními půjčkami přece jenom přinejmenším jednu zásadní přednost. A to tu, že se za ně ručí nemovitostí, a tudíž tu mohou uspět i v jiných ohledech nedokonalí žadatelé, kteří nějaký nemovitý majetek mají.

A tak není problém sehnat třeba i velké peníze. Které se pak mohou splácet i po hodně dlouhou dobu, čímž jsou takové nebankovní hypotéky snadno zvladatelné.