Práce na počítači


Informační technologie je pro mnoho lidí velice důležitá. Bez informační technologie by to nebylo ono. Kdyby nikdo neznal informatiku anebo alespoň základy počítače a podobně, tak by byl asi ztracený, protože já sama předpokládám, že v dnešní době je znalost na počítači opravdu hodně důležitá. Vzpomínám si, když ještě na střední škole v prvním ročníku nám říkali, že na počítači by měl správně umět úplně každý. Nevím, co si o tom myslíte vy, ale já tomuhle dávám zapravdu. Vždyť počítač nám přece tak moc usnadňuje život. Počítač nám nejenom usnadňuje život, ale také práci, můžeme na počítači pracovat v zaměstnání.

Já chci umět lépe zacházet s počítačem.

A když budete opravdu skvěle ovládat počítač a budete třeba také umět zacházet s Wordem a excelem anebo s tabulkami, tak máte opravdu vyhnáno. A kdybyste byli nějací počítačoví machři, tak jste vyhráli téměř jackpot. Proto jsem si řekla, že nejlepší je, když lidé si uvědomí, co je důležité pro ně v životě. Já vím, že pro někoho je důležitější zdraví, láska, přátelství a rodina. Tohle ano, tohle je pro mě také velice důležité a je to u mě na prvním místě. Ale opravdu je skvělé, když umíte také něco navíc, když pro vás je důležité i něco jiného.

S počítačem pracuji opravdu každý den.

Já se opravdu hodně zajímám o sport, ale poslední dva roky jsem se chtěla zlepšit v jazycích a také v počítači, takže jsem se intenzivněji začala věnovat informační technologii a podobně. Chtěla bych se naučit zacházet s tabulkami a tak dále. Tohle mi nikdy nešlo ani na základní škole. Vzpomínám si, že my jsme se na počítači začali učit, když jsem byla asi v šesté třídě, a to už jsme zakládali mail. Myslím si, že v dnešní době už email má úplně každý. Proto jsem si řekla, že lidé, když umí na počítači, tak je to skvělé, protože potom najdou lepší práci. A když má člověk lepší práci a je tam spokojený, tak je to také veliká výhra. A jak jste na tom vy? Umíte zacházet s počítačem? 

Pro děti

Jak všichni víme, že když jsou malé děti, tak si také chtějí opravdu hodně vyhrát a chtějí, aby i dospělí lidé si s malými dětmi hráli. To bych nebyla já, abych i já pro své děti něco nezabezpečila. Protože jsem vždycky chtěla, aby moje děti vyrůstaly opravdu v blahobytu a aby jim nic nechybělo. A proto také jsem dbala na to, aby moje děti měly opravdu zdravý životní styl a také hlavně to, aby měly svůj dostatečný pohyb, protože podle mého názoru, když dětem chybí opravdu dostatečný pohyb, tak to potom dopadá tak, že děti mohou být obézní anebo líné. Vzhledem k tomu, se v posledních letech se obezita u dětí opravdu hodně zvýšila, tak předpokládám, že normální lidé, normální rodiče budou dbát o to, aby jejich děti byly zdravé a také aby měly opravdu dostatek pohybu.

Písek je zábavný.

Já osobně si nedokáži představit, že by někdy moje dítě vůbec nezažilo pořádný pohyb. Proto jsem ráda, že právě moje děti, mám dvě děti, že mají rádi pohyb. Proto jsme jim také s přítelem pořídili u nás na zahradě krásné dětské hřiště a také pískoviště s krytem Detskahriste. Ihned vám řeknu výhody, které jsou, když pořídíte pískoviště s krytem. A to hlavně z toho důvodu, protože kryt je opravdu perfektní, a právě ten kryt vám zamezí tomu, aby děti si hrály později ve špinavém písku. Protože všichni víme, že kočky moc rády hrabou, když jdou vykonat svou potřebu.

Písek pro děti.

A tak to by bylo opravdu nepříjemné a nehygienické, kdyby si potom děti hrály v takovém pískovišti, kde by potom byly také výkaly. Proto jsem si řekla, že bych opravdu nikomu nedoporučila, aby si pořídili obyčejné pískoviště, které by nemělo kryt. Pokud nemáte pískoviště s krytem, tak vám doporučuji alespoň na obyčejné klasické pískoviště pořídit nějakou síť, abychom tam zabránili opravdu vstupu nevítaných hostů, jako například psů anebo koček. A v tomto případě hlavně koček, protože pokud bydlíte na vesnici, tak vězte, přes noc tam budete mít určitě dvě hovínka, když nebudete mít zabezpečené pískoviště.

Zabezpečení domu a pozemku

Nic nepodceňte

Bohužel se u nás naleznou lidé, kteří chtějí získat peníze nepoctivou činností a to konkrétně tak, že něco ukradnou a následně prodávají jako svou věc. Kromě vniknutí zlodějů bychom si měli dávat pozor na zvěř, protože ta dokáže zničit úrodu na zahrádce. Svůj majetek bychom proto měli mít dobře zabezpečený, abychom riziko co nejvíce snížili.

bezpečnostní kamera

V dnešní době je možností opravdu spousta a nemusí stát ani spoustu peněz. U nemovitosti bychom měli začít kvalitními dveřmi a zabezpečením oken případně pokud máte balkon tak i jeho dveří. Investovat můžeme do kamerového systému, který jednak může zloděje odradit a druhak je může identifikovat v případě vloupání či poškození nějaké vnější části budovy. Co se týče pozemku, tak u něj zase potřebujeme dobrý plot. Velmi časté jsou klasické zapletené drátové, ale ty zas není až tak těžké překonat. S odolností jsou na tom o mnoho lépe betonové ploty.

Plot z betonu

Tento materiál se požívá k budování velkých staveb jako jsou mosty dálnic, po kterých prodeje každý den spousta nákladních i osobních automobilů. Samozřejmě tomu pomáhá vyztužení roxory. Ty v tomto plotě nejsou, ozveme nejsou zapotřebí, protože na ně až tak velká zátěž nepůsobí. Stavba probíhá tak, že nejprve musíme zlikvidovat plot starý a vyměřit ten nový. Potřebujeme díry po jisté délce, protože do nich se zabetonují sloupky. Takto získáme pevný základ, s kterým jen tak něco nehne. Mezi tyto sloupky se následně zasouvají jednotlivé desky a následně máme hotovo.

betonová zeď

Pokud byste se chtěli zbavit prosvítajících mezer mezi deskami, tak pomůže použít tmel. Poslali jsme si, jak to chodí u zcela běžného provedení, ovšem potom je tu třeba ještě varianta s dřevěnými deskami, která se může hodit do zahrady. K plotu ještě můžeme zakoupit bránu a branku, abychom mohli pohodlně projíždět autem a procházet.