U nás najdete ty pravé


Najít vhodné svatební šaty není vůbec jednoduché, protože každá nevěsta má nejen jinou postavu a představu, ale především jiné finanční možnosti. Každá nevěsta chce ale na své svatbě vypadat krásně, a chce si zapamatovat svůj velký den se vším všudy. A k tomu nevěstám pomáhají právě svatební šaty. Najít se dají ve svatebním salonu nebo v půjčovně. My máme salon, kde si můžete šaty vypůjčit i koupit. Záleží na vašich preferencích a vybraných šatech. Náš katalog si můžete prohlédnout online už v klidu doma, a díky tomu uvidíte zda se vám bude něco líbit. Vybrané šaty si můžete přijít vyzkoušet k nám a třeba vám budou sedět.

svatební šaty

Proč může být problém sehnat svatební šaty?
Často mají nevěsty předem vybrané šaty, které se jim líbily třeba na jiné nevěstě. Problém ale nastane v případě, kdy si je přijde nevěsta zkusit a ony jí nesedí jak by měly a nebo se jí nelíbí. Pokud šaty nesedí, je možné je upravit na míru. Horší ale je, když se nevěstě šaty líbily na jiné nevěstě a nebo třeba v katalogu, ale při zkoušení zjistí, že to nejsou ony. To se ale u nás příliš často nestává, protože v našem katalogu jsou jen šaty, které jsou ručně šité a odpovídají současným trendům ve svatební módě. K jejich ušití jsou používány jen ty nejkvalitnější látky, takže jestli hledáte kvalitu, najdete ji u nás.

nevěsta v šatech

Dalším problémem může být cena
Některé šaty jsou dražší a tak je jasné že pokud na ně máte nějaký předem stanovený rozpočet a ten k jejich nákupu nestačí, můžete si je vypůjčit a nebo využít výprodej svatebních šatů. Ve výprodeji najdete pravidelně šaty, které jsou ze staré kolekce a nebo které už nejsou tolik populární. Jsou ale stále krásné a navíc bez vad. Můžete si je tak koupit za zlomek jejich původní ceny.
Náš svatební salon je připravený každé nevěstě pomoct najít její vytoužené šaty, ve kterých zazáří ve svůj velký den. I vy je u nás můžete najít.

Už plánujete dovolenou?


Užít si letní dovolenou na maximum chce každý. Všichni se na ni těší už od Vánoc, porotě zima je dlouhá a tak je to pro ně zářící maják naděje. Problém nastává v případě kdy nevíte kam se vydat. Část lidí dává přednost dovolené v zahraničí, protože chtějí jet k moři. A vzhledem k tomu že my žádné nemáme, je logické, že většina lidí míří právě tam. Co se týče zahraničí dovolené, i přesto že je k dispozici spousta nových destinací, řada lidí zůstává věrná Chorvatsku. Někdo míří do Egypta, který byl také před pár lety velice populární, ale jsou i lidé, kteří zůstávají v tuzemsku. A není na tom vůbec nic špatného. Každý nemá rád velká horka, která jsou u moře normální.

hory skály

Pokud vás čeká tuzemská dovolená, nejspíš přemýšlíte kam se vydáte letos. Dost to záleží na tom jestli jedete sami a nebo s dětmi. Pokud jedete s dětmi, potřebujete najít vhodné ubytování, kde je například poblíž dětské hřiště. Zkuste si projít srovnávače a vyhledávače ubytování, které vám najdou všechna možná ubytování na letošní dovolenou. Na letní pobyt 2023 https://apartmanymax.cz/2022/07/20/letni-pobyt-v-jesenikach/ spousta ubytovacích zařízení nabízela slevy a výhodné akce, proto se ujistěte, zda tomu tak není i letos. Mohli byste tak ušetřit spoustu peněz.

hory mlha

Velice populární destinací jsou Jeseníky, kde najdete i Praděd, kam se dostanete nejen po udržovat stezce, ale i po té, která je ponechána napospas vlivům přírody. Vyberete si tak obtížnost, která pro vás bude ideální. Vzhledem k velkému počtu horských chat s wellness zařízeními můžete dovolenou využít nejen aktivně, ale i pasivně. Dopřejte si odpočinek se vším všudy a nechte se hýčkat třeba na masáži. Objevte krásy našich hor a vydejte se do nitra Jeseníků, které jsou krásné v zimě i v létě. Termíny ubytovacích zařízení se rychle plní, proto si svoje ubytování zarezervujte co nejdříve, abyste měli o jednu starost méně.

Když se na schůzi SVJ zvolí externí správce domu


Bytové domy poskytují svým obyvatelům výhody i nevýhody. Jednou z podstatných výhod této formy bydlení je spolupodílové vlastnictví SVJ, tedy Společenství vlastníků jednotek. Majitelé jednotlivých bytů se totiž nemusí osobně starat o údržbu domu a vyhnou se situacím, které dovedou potrápit majitele rodinných domů, například čištění okapů, opravy omítek, komínových těles, hromosvodů, střešní krytiny, dřevěného bednění pod střechou atd.

bytový dům

V bytovém domě se jednoduše určí správce, který si toto vezme na starost po organizační stránce, a postará se o dohled nad samotnými stavebními či dalšími pracemi na údržbě objektu. Pro ostatní obyvatele domu to pak znamená vysloveně „svatý klid“. A ruku na srdce – přiznejte si, že bydlení v domě, v němž víte, že je všechno v pořádku, a že se máte kam vrátit například z dovolenkového pobytu, je k nezaplacení.

městské sídliště

Tato relativní bezstarostnost je jednou z důležitých forem zabezpečení života vůči stresu, a víte-li, že váš správce je člověk na svém místě, prodlužujete si tím život, protože kdo žije neustále pod tlakem stresových vlivů, může náhle skonat například na cévní mozkovou příhodu nebo na infarkt myokardu. Jenže jak zařídit, aby se o dům skutečně někdo postaral na profesionální úrovni, aby to nebyl lempl, aby své práci rozuměl a aby také svého postavení nezneužíval? Třeba tím, že si na schůzi SVJ Home partner odhlasujete správce externího.

Externí správa domů obnáší administrativní i technické kroky, bez nichž by nebylo možné provozovat Společenství vlastníků jednotek tak, aby tu nedocházelo k neshodám a ke konfliktním mezilidským vztahům. V domě musí zkrátka panovat řád a pořádek, který platí pro každého, a díky němuž pak také všichni mohou využívat společné prostory zcela bez problémů, a zároveň budou všichni vědět, že se tu bydlí v poklidu, a že je tu bydlení také bezpečné.

Bydlete oficiálně třeba v Praze


Možná jste se dosud ještě nesetkali s tím, že byste si museli měnit trvalé bydliště. Někdy ale takový případ může nastat, že své trvalé bydliště budete muset dát na jinou adresu. Třeba do Prahy. Možná se to zdá jako těžký úkol, ale ve skutečnosti je to velmi snadná záležitost. Trvalé bydliště je jen formalita a můžete ho mít zapsané, dá se říci, kdekoli. A přitom můžete bydlet úplně jinde. Změna trvalého bydliště navíc není nic obtížného, dá se to zařídit za malou chvíli a nemusíte se bát žádného velkého úřadování. Důležité je však vědět, že jako občan smíte mít pouze jedno nahlášené trvalé bydliště.

Praha

Trvalé bydliště musí být v místě, které je označeno číslem popisným, orientačním číslem a musí to být objekt určený k bydlení. A možná právě vy jste se dostali do situace, kdy si své bydliště nemůžete nahlásit jako svou trvalou adresu. Nemusíte zoufat, právě pro takové případy je tu virtuální trvalé bydliště Praha nabízí hned několik adres, kde si své trvalé bydliště můžete nahlásit. Tuto možnost však nabízí také Ostrava, České Budějovice nebo Liberec. Cena za virtuální trvalé bydliště se pohybuje již od 214 Kč za měsíc. Všechna bydliště disponují schránkou a některá také recepcí a zasedací místností.

bydliště

V této ceně je zahrnuto i získání souhlasu s ohlášením trvalého bydliště, označení jména na nemovitosti a také úschovna a příjem pošty nebo oznámení o jejím doručení. Po podepsání smlouvy dostanete souhlas s ohlášením změny trvalého bydliště a vy si budete moct změnit občanský průkaz. Nakonec vás čeká už jenom pár formalit, které je potřeba učinit při změna trvalého bydliště. Je nutné obeznámit vaši zdravotní pojišťovnu o změně bydliště, registr řidičů a vozidel, pokud jste řidičem a vlastníte automobil, dále správu sociálního zabezpečení, pokud jste OSV4 nebo důchodce a v případě, že jste nezaměstnaní, tak úřad práce. A žádné další starosti váš již nečekají.

Výtvarné kurzy nejsou utopií


Znáte Karlův most v Praze? Pravděpodobně ano. A byli jste jej někdy navštívit osobně? Je to jedinečná památka, kterou chtějí vidět miliony lidí z celého světa, a pokud se odhodlají po mostě projít, pravděpodobně nepřehlédnou tamní umělce, kteří tu prodávají svá malířská díla, a někteří je dokonce vytvářejí na počkání. Chcete namalovat osobní portrét či karikaturu? Proč ne? Posaďte se k nám na židli a za dvacet minut máte podobiznu vystřiženou, jako ze žurnálu.

žena na obraze

Umět malovat tak, že budete posedávat na Karlově mostě a budete vytvářet přímo excelentní malby, by chtěl umět kde kdo. Možná snad dokonce každý. Kdybychom i vám nabídli, že budete kráčet ve stejných šlépějích, jako nejúspěšnější malíři všech dob, možná, že byste se nad tím alespoň zarazili a zamysleli. Ano, taková možnost skutečně existuje, a prvním krůčkem k ní jsou výtvarné kurzy v Praze. Nejsou sice vedené přímo na Karlově mostě, ale kdo ví, třeba v rámci výuky se tam jednou přemístíte.

malování obrazů

Víte o tom, že každý má v sobě talent být malířem, a že stačí jej probudit, a hlavně vědět, jak? Talent je dar od Boha, mimochodem, ve skutečnosti jsou od Boha obdařeni talentem všichni, a sice talentem na všechno – na krásu, radost, milování, tvorbu, ale i na destrukci a zlobu, záleží jen na tom, co v sobě chcete probudit.

Výtvarný kurz v Praze se zaměřuje zpočátku na to základní, na osvojení a pochopení některých technik, a ty lze pak rozvíjet až třeba do mistrovské podoby. Jediné, co potřebujete, je dostatek trpělivosti a píle, ostatně, ani Mozart si nesedl ke stolu jako batole, aby začal skládat svůj koncert pro hoboj a orchestr C Dur, musel začínat postupně, a postupoval pak dál a dál dle svého vnitřního nastavení.

Každý je jedinečný – uvědomte si také, že každý má svůj styl, a že je jedinečný a neopakovatelný. Zapamatujte si, že Claude Monet a Rembrandt Harmenszoon van Rijn, oba dva světově proslulé legendy, nemalovali stejně, každý měl svůj styl, své nálady, náměty, inspirace i techniku. A totéž se týká i vás. Výtvarný kurz vás jen nasměruje a probudí ve vás to, co ve vás stále dříme.

Chcete se naučit plavat?


Plavání se učí už na základní škole
Většina základních škol pro svoje žáky už ve druhé třídě organizuje kurzy plavání, kterých se děti účastní. Na kurzech by si měly osvojit základní techniky plavání, ale ne všem dětem vyhovuje skupinové plavání. Některé děti potřebují více času na to aby si získaly kladný vztah k vodě. Některé z nich se naučí plavat třeba s rodiči, ale mnohé zase ne, protože rodiče nevolí zrovna nejlepší techniky učení a děti dokonce stahují pod vodu. To logicky vede ke strachu z vody což jen zhorší učení plavání.

žena bazén

Individuální výuka plavání v Praze https://plaveckytrener.cz/ je daleko lepší pro případ, že se chcete naučit plavat. Trenér se vám bude věnovat individuálně, takže budete mít víc prostoru nejen na dotazy, ale in a odbourávání strachu z vody a na plivování techniky jednotlivých plaveckých stylů. Osvojit si základy plavání je vždycky lepší individuálně, protože ne každý je pohybově nadaný a zvládne v kurzu s větším počtem účastníků postupovat stejně rychle jako ostatní.

Umět plavat je dobré nejen pro kondici, ale i pro zdravou páteř. Problémy s páteří trápí mnoho lidí napříč věkovými kategoriemi. U dětí za to většinou může nedostatek pohybu, těžké školní tašky a vadné držení těla. U dospělých jde také o nerovnoměrné zatěžování páteře a o se dané zaměstnání. Dostatek pohybu páteři rozhodně neprospívá, protože ochabují svaly nejen na řádech, ale i v břišní dutině. A ač se to mnoha lidem nezdá, pro zdraví zad je nutné mít v kondici břišní svaly, protože právě ty drží záda ve vzpřímené poloze.

děti plávání

Plavání je jedním z nejlepších druhů pohybu, který člověk může dělat. Plaváním posílíte všechny důležité svaly, naučíte se správně dýchat a uvidíte lekci za lekcí, jak se váš stav zlepšuje. Neváhejte a zapište se do kurzu plavání, které vám pomohou zlepšit fyzičku i zdravotní stav, stojí to za to.

Chystáte nějakou akci?


Od jara do podzimu to v moha městech žije. Konají se nejrůznější festivaly, koncerty, výstavy, workshopy, ale také akce s jídlem a pitím. Můžete si tak pod širým nebem užít krásné chvíle pohody ať už se vypravíte na koncert nebo chcete ochutnat nějaký guláš v místní soutěži o nejlepší guláš. Všechny akce jsou hodně navštěvované, protože každý si chce nějak užít krásné počasí, tak proč rovnou nespojit příjemné s užitečným?

Nejen akce pořádané pro veřejnost se konají nejčastěji pod širým nebem. Populární jsou svatby právě mezi květnem a zářím, kdy svatební sezóna dosahuje svého vrcholu a pomalu končí. Svatba je neopakovatelný zážitek, který chtějí novomanželé sdílet nejen s rodinou, ale i s přáteli, a proto chtějí mít co nejkrásnější svatbu. Velice oblíbené jsou v posledních letech svatby pod širým nebem, díky čemuž si navíc užijete večerní romantickou atmosféru.

party stan

I oslavy narozenin se často konají v různých zahradních sálech nebo přímo venku. Bohužel ne vždycky máte jistotu že vám vyjde počasí, a tak se může stát, že budete muset hledat kde se schovat před deštěm. Proto je nejlepší řešení mít připravené party stany, kam se v případě potřeby schovají všichni včetně nábytku a občerstvení.

ženich a nevěsta

Počasí vám nevyjde?
Toužíte po tom aby se vaše akce konala v určité datum, ale víte že vám sluníčko svítit nebude? Nemusíte to odkládat až bude lepší počasí, ale můžete si rovnou akci udělat ve stanu. Prohlédněte si fotografie ze zahraničí, kde jsou oslavy i svatby pod stanem velice žádané. Stačí je hezky vyzdobit a máte svatbu nebo narozeninovou oslavu v úplně jiném stylu. Pokud vás zajímá jaká je za pronájem party stanů cena https://www.partystanyaz.cz/pronajem.html,
kontaktujte nás a my vám pošleme cenovou kalkulaci podle toho kolik stanů bude potřeba a zda budete chtít i podlahy nebo nábytek. Ani na tyto položky byste zapomínat neměli, abyste si akci užili pěkně v suchu.

Kindergeld – příspěvek pro děti


Slyšeli jste už někdy o kindergeld? Kindergeld je možnost, jak můžete získat příspěvky pro vaše děti, a to v částce několika desítek eur. Pokud pracujete v Německu nebo zde žijete, zbystřete, protože tento článek je určený přesně pro vás.

německá vlajka

Jestli máte nezletilé děti, které stále mají nárok pobírat příspěvek, neváhejte si o něj zažádat. O příspěvek si může zažádat ten rodič, který má v Německu trvalou adresu anebo zde pracuje, a tím pádem odvádí i v Německu daně. Ale jak je to, pokud jste například rozvedení? Nevadí. I tak máte nárok na příspěvek, a to i v případě, kdy děti žijí například u matky, ale v Německu pracuje otec., V takovém případě ale musí o příspěvek zažádat matka, ne otec, i když to v Německu pracuje on. V takovém případě můžete využít kindergeld online, což vám hodně usnadní práci.

O příspěvek můžete zažádat, pokud máte neplnoleté dítě, tedy pokud mu nebylo ještě osmnáct let. Po tomto věku můžete o příspěvek zažádat jen pokud dítěti nebylo ještě 21, a je zároveň registrované na úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání. Pokud i po osmnáctém roku dále studuje, máte nárok pobírat kindergeld až do věku jeho 25 let. Ve vyšším věku může pobírat příspěvek jen ten, který má závažné zdravotní nebo mentální postižení, a toto postižení vzniklo před dosažením 25 let.

Německo

Výše kindergeld je 250 euro na každé dítě již od roku 2023. V roce 2024 je výše příspěvku stejná.

Pokud pobíráte příspěvky na dítě v České republice, nemůžete zároveň pobírat i kindergeld v Německu. Skutečnost, že podobný příspěvek nepobíráte, musíte doložit potvrzením z českých úřadů, takže tohle nařízení se vám jen tak obejít nepodaří.

Kindergeld vám může být vyplacený zpětně, a to až půl roku nazpět, takže určitě neváhejte, a zažádejte si o něj co nejdřív. Stejně tak pokud se vám narodí dítě, máte totiž na příspěvek nárok hned ten měsíc, co se narodí.

Zvažte, zda se vám vyplatí vlastnit osobní auto


Počet osobních aut v rodinách vzrostl za posledních třicet let natolik, že to způsobilo obrovský nárůst vozů na silnici a doslova parkovací kolaps. Projevilo se to zejména v Praze, kde v roce 1985 jste mohli až na pár výjimek zaparkovat v podstatě kdekoli a zadarmo, zatímco dnes se za parkování platí a silnice jsou natolik přecpané vozidly, že to před vaším domem připomíná spíše odstavné parkoviště vyrobených vozů některé z automobilek.

pražské metro

I přesto, že má v Praze mnoho rodin k dispozici i několik aut, žijí tu lidé, kterým se vlastnictví vozidla vůbec nevyplatí. A nemusí jít vysloveně o nemajetné studenty s občasnými příjmy, auto se zkrátka nevyplatí třeba těm, co dojíždí do zaměstnání městskou dopravou, víkendy tráví převážně doma nebo v pražských parcích, a pokud chtějí vyrazit na dovolenou či na víkendový pobyt, vozidlo si raději pronajmou. Odpadnou jim navíc starosti, které jen zvyšují hladinu stresových hormonů v krvi a urychlují tím stárnutí a degeneraci organismu.

historická tramvaj v Praze

STK, povinné ručení, dálniční známky, náhradní díly, provozní kapaliny, přezouvání pneumatik – na to vše musíte myslet a mít to pod kontrolou, a samozřejmě také mít potřebné finance. Auto je dnes spíše starost, protože lidově řečeno „leze do peněz“. Uvědomíte si to zejména tehdy, kdy jej máte určitou dobu, a pak se jej zbavíte. Najednou zjistíte, že máte klidnější myšlenky a také více času sami na sebe.

Pronajmout si vůz z autopůjčovny v Praze 9 je celkem jednoduché, potřebujete jen řidičské oprávnění, vratnou kauci a vlastní pojištění, kdybyste nedopatřením auto poškodili. Vozy z autopůjčoven jsou v perfektním technickém stavu, tím pádem vám odpadají starosti tohoto typu a vy se soustředíte jen na vlastní program – objet s dětmi hrady a zámky, navštívit vzdálenější ZOO, dopřát si dovolenou u Máchova jezera nebo na Lipně, anebo pro milovníky hor můžeme doporučit sice méně navštěvované, ale velmi krásné a poklidné Lužické a Jizerské hory.

Požádejte instalatéry o montáž podlahového topení


Docela jiné teplo

O podlahovém topení se toho píše, ale psát a číst je něco úplně jiného, než vyzkoušet na vlastní kůži. Jakákoli vlastní zkušenost předčí psaný text, a i když máte velmi bujnou fantazii, stěží si dokážete vybavit něco, co jste ještě neprožili. Někteří mystici to nazývají smyslem života a Božím plánem – nejprve přijít s nápadem, s myšlenkou, a teprve poté, co ji realizujete, a máte zkušenost, doopravdy víte, že to tak je. S podlahovým vytápěním do tohoto konceptu zapadnete rovněž. Běžte se nejprve někam přesvědčit, jaké je teplo od potrubí v podlaze, a porovnejte jej s teplem od radiátorů. Je docela pravděpodobné, že nebudete již chtít vytápět místnosti jinak.

regulační ventil topení

Chodidla jsou hmatový orgán

Příjemně vyhřátá místnost ve všech jejích částech s konstantní teplotou, aniž by bylo nutné prostor přetápět, je jedna věc. To podstatné, co vás osloví asi nejvíc, je ovšem vyzutí z bot a vysvléknutí ponožek. Dopřát si v zimě chůzi zcela naboso v obytném prostoru, a třeba i po kamenné dlažbě, je něco, co si musíte nejprve někde vyzkoušet, abyste pochopili ono kouzlo působení tepla na náš nejcitlivější hmatový orgán – bosá chodidla. Je to skutečný balzám a skvělý antistres, podpoříte tím imunitní a lymfatický systém a urychlíte regeneraci a dobíjení baterek unaveného organismu.

radiátor ústředního topení

Procházet se bosky po teplém povrchu ocení prakticky každý, děti i dospělí, a díky tomu si také můžete dopřát častější pobyt na podlaze ve formě hraní her nebo pracovních aktivit. Instalatéři vám podlahové vytápění rozvedou třeba po celém domě, záleží vždy na dohodě a koncepci projektu pro daný typ obytného prostředí. Zároveň se postarají o odborný servis a uklidní vás v případě vašich dotazů, jak by to probíhalo, kdyby došlo k závadě a voda z topného systému začala unikat. Dnes se na vyhledávání úniků vody využívají moderní postupy, aniž by bylo nutné celou podlahu pracně bourat.