Chystáte nějakou akci?


Od jara do podzimu to v moha městech žije. Konají se nejrůznější festivaly, koncerty, výstavy, workshopy, ale také akce s jídlem a pitím. Můžete si tak pod širým nebem užít krásné chvíle pohody ať už se vypravíte na koncert nebo chcete ochutnat nějaký guláš v místní soutěži o nejlepší guláš. Všechny akce jsou hodně navštěvované, protože každý si chce nějak užít krásné počasí, tak proč rovnou nespojit příjemné s užitečným?

Nejen akce pořádané pro veřejnost se konají nejčastěji pod širým nebem. Populární jsou svatby právě mezi květnem a zářím, kdy svatební sezóna dosahuje svého vrcholu a pomalu končí. Svatba je neopakovatelný zážitek, který chtějí novomanželé sdílet nejen s rodinou, ale i s přáteli, a proto chtějí mít co nejkrásnější svatbu. Velice oblíbené jsou v posledních letech svatby pod širým nebem, díky čemuž si navíc užijete večerní romantickou atmosféru.

party stan

I oslavy narozenin se často konají v různých zahradních sálech nebo přímo venku. Bohužel ne vždycky máte jistotu že vám vyjde počasí, a tak se může stát, že budete muset hledat kde se schovat před deštěm. Proto je nejlepší řešení mít připravené party stany, kam se v případě potřeby schovají všichni včetně nábytku a občerstvení.

ženich a nevěsta

Počasí vám nevyjde?
Toužíte po tom aby se vaše akce konala v určité datum, ale víte že vám sluníčko svítit nebude? Nemusíte to odkládat až bude lepší počasí, ale můžete si rovnou akci udělat ve stanu. Prohlédněte si fotografie ze zahraničí, kde jsou oslavy i svatby pod stanem velice žádané. Stačí je hezky vyzdobit a máte svatbu nebo narozeninovou oslavu v úplně jiném stylu. Pokud vás zajímá jaká je za pronájem party stanů cena https://www.partystanyaz.cz/pronajem.html,
kontaktujte nás a my vám pošleme cenovou kalkulaci podle toho kolik stanů bude potřeba a zda budete chtít i podlahy nebo nábytek. Ani na tyto položky byste zapomínat neměli, abyste si akci užili pěkně v suchu.

Kindergeld – příspěvek pro děti


Slyšeli jste už někdy o kindergeld? Kindergeld je možnost, jak můžete získat příspěvky pro vaše děti, a to v částce několika desítek eur. Pokud pracujete v Německu nebo zde žijete, zbystřete, protože tento článek je určený přesně pro vás.

německá vlajka

Jestli máte nezletilé děti, které stále mají nárok pobírat příspěvek, neváhejte si o něj zažádat. O příspěvek si může zažádat ten rodič, který má v Německu trvalou adresu anebo zde pracuje, a tím pádem odvádí i v Německu daně. Ale jak je to, pokud jste například rozvedení? Nevadí. I tak máte nárok na příspěvek, a to i v případě, kdy děti žijí například u matky, ale v Německu pracuje otec., V takovém případě ale musí o příspěvek zažádat matka, ne otec, i když to v Německu pracuje on. V takovém případě můžete využít kindergeld online, což vám hodně usnadní práci.

O příspěvek můžete zažádat, pokud máte neplnoleté dítě, tedy pokud mu nebylo ještě osmnáct let. Po tomto věku můžete o příspěvek zažádat jen pokud dítěti nebylo ještě 21, a je zároveň registrované na úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání. Pokud i po osmnáctém roku dále studuje, máte nárok pobírat kindergeld až do věku jeho 25 let. Ve vyšším věku může pobírat příspěvek jen ten, který má závažné zdravotní nebo mentální postižení, a toto postižení vzniklo před dosažením 25 let.

Německo

Výše kindergeld je 250 euro na každé dítě již od roku 2023. V roce 2024 je výše příspěvku stejná.

Pokud pobíráte příspěvky na dítě v České republice, nemůžete zároveň pobírat i kindergeld v Německu. Skutečnost, že podobný příspěvek nepobíráte, musíte doložit potvrzením z českých úřadů, takže tohle nařízení se vám jen tak obejít nepodaří.

Kindergeld vám může být vyplacený zpětně, a to až půl roku nazpět, takže určitě neváhejte, a zažádejte si o něj co nejdřív. Stejně tak pokud se vám narodí dítě, máte totiž na příspěvek nárok hned ten měsíc, co se narodí.

Zvažte, zda se vám vyplatí vlastnit osobní auto


Počet osobních aut v rodinách vzrostl za posledních třicet let natolik, že to způsobilo obrovský nárůst vozů na silnici a doslova parkovací kolaps. Projevilo se to zejména v Praze, kde v roce 1985 jste mohli až na pár výjimek zaparkovat v podstatě kdekoli a zadarmo, zatímco dnes se za parkování platí a silnice jsou natolik přecpané vozidly, že to před vaším domem připomíná spíše odstavné parkoviště vyrobených vozů některé z automobilek.

pražské metro

I přesto, že má v Praze mnoho rodin k dispozici i několik aut, žijí tu lidé, kterým se vlastnictví vozidla vůbec nevyplatí. A nemusí jít vysloveně o nemajetné studenty s občasnými příjmy, auto se zkrátka nevyplatí třeba těm, co dojíždí do zaměstnání městskou dopravou, víkendy tráví převážně doma nebo v pražských parcích, a pokud chtějí vyrazit na dovolenou či na víkendový pobyt, vozidlo si raději pronajmou. Odpadnou jim navíc starosti, které jen zvyšují hladinu stresových hormonů v krvi a urychlují tím stárnutí a degeneraci organismu.

historická tramvaj v Praze

STK, povinné ručení, dálniční známky, náhradní díly, provozní kapaliny, přezouvání pneumatik – na to vše musíte myslet a mít to pod kontrolou, a samozřejmě také mít potřebné finance. Auto je dnes spíše starost, protože lidově řečeno „leze do peněz“. Uvědomíte si to zejména tehdy, kdy jej máte určitou dobu, a pak se jej zbavíte. Najednou zjistíte, že máte klidnější myšlenky a také více času sami na sebe.

Pronajmout si vůz z autopůjčovny v Praze 9 je celkem jednoduché, potřebujete jen řidičské oprávnění, vratnou kauci a vlastní pojištění, kdybyste nedopatřením auto poškodili. Vozy z autopůjčoven jsou v perfektním technickém stavu, tím pádem vám odpadají starosti tohoto typu a vy se soustředíte jen na vlastní program – objet s dětmi hrady a zámky, navštívit vzdálenější ZOO, dopřát si dovolenou u Máchova jezera nebo na Lipně, anebo pro milovníky hor můžeme doporučit sice méně navštěvované, ale velmi krásné a poklidné Lužické a Jizerské hory.

Požádejte instalatéry o montáž podlahového topení


Docela jiné teplo

O podlahovém topení se toho píše, ale psát a číst je něco úplně jiného, než vyzkoušet na vlastní kůži. Jakákoli vlastní zkušenost předčí psaný text, a i když máte velmi bujnou fantazii, stěží si dokážete vybavit něco, co jste ještě neprožili. Někteří mystici to nazývají smyslem života a Božím plánem – nejprve přijít s nápadem, s myšlenkou, a teprve poté, co ji realizujete, a máte zkušenost, doopravdy víte, že to tak je. S podlahovým vytápěním do tohoto konceptu zapadnete rovněž. Běžte se nejprve někam přesvědčit, jaké je teplo od potrubí v podlaze, a porovnejte jej s teplem od radiátorů. Je docela pravděpodobné, že nebudete již chtít vytápět místnosti jinak.

regulační ventil topení

Chodidla jsou hmatový orgán

Příjemně vyhřátá místnost ve všech jejích částech s konstantní teplotou, aniž by bylo nutné prostor přetápět, je jedna věc. To podstatné, co vás osloví asi nejvíc, je ovšem vyzutí z bot a vysvléknutí ponožek. Dopřát si v zimě chůzi zcela naboso v obytném prostoru, a třeba i po kamenné dlažbě, je něco, co si musíte nejprve někde vyzkoušet, abyste pochopili ono kouzlo působení tepla na náš nejcitlivější hmatový orgán – bosá chodidla. Je to skutečný balzám a skvělý antistres, podpoříte tím imunitní a lymfatický systém a urychlíte regeneraci a dobíjení baterek unaveného organismu.

radiátor ústředního topení

Procházet se bosky po teplém povrchu ocení prakticky každý, děti i dospělí, a díky tomu si také můžete dopřát častější pobyt na podlaze ve formě hraní her nebo pracovních aktivit. Instalatéři vám podlahové vytápění rozvedou třeba po celém domě, záleží vždy na dohodě a koncepci projektu pro daný typ obytného prostředí. Zároveň se postarají o odborný servis a uklidní vás v případě vašich dotazů, jak by to probíhalo, kdyby došlo k závadě a voda z topného systému začala unikat. Dnes se na vyhledávání úniků vody využívají moderní postupy, aniž by bylo nutné celou podlahu pracně bourat.

Vykročte do neznáma!


Máte dobrý nápad? A láká vás založení sro v Ostravě Kancelar29? Naše kancelář vám s tím od základů pomůže. Není tomu tak dávno, co většinu lidí ani nenapadla myšlenka na vytvoření vlastní firmy. Něco takového bylo téměř nerealizovatelné. Museli byste mít dobré rodinné zázemí s podporou rodičů a kontakty nebo být hodně draví. Platy většiny lidí byly natolik malé, že většina peněz padla na běžný chod domácnosti, nájem, jídlo, oblečení, věci pro děti. O víkendu se jezdilo na chatu, lidé trávili čas doma u televize nebo s knihou. Z platu si při větší snaze mohli ušetřit na magnetofon, televizor, pračku a někteří dokonce na auto.

Investujte rozumně.

Ale založit si vlastní společnost, to už byl jiný level. Navíc éra komunismu těmto myšlenkám vstříc moc nevycházela. Po sametové revoluci se podmínky razantně změnily. Celé nastavení společnosti se obrátilo úplně opačným směrem. Nových firem vzniklo nesmírné množství, ale jen minimum se udrželo a přežilo krizi prvních několika let. Jakmile lidé vystřízlivěli, zjistili, že to vůbec není tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Nechejte si pomoci.

Abyste se pustili do vlastního podnikání a uspěli, musíte mít peníze, získat pro začátek půjčku, sehnat, všechna povolení, vyřídit dokumenty, zajistit si právníka, ekonomického poradce, dobré prostory, zaměstnance, materiál, stroje, klientelu, a hlavně musíte mít dobrý nápad, dostatek energie a podporu okolí. Současná doba přinesla opět utahování opasků, co se týče financí, a navíc zajímavých a nápaditých společností větších i menších rozměrů existuje již celá řada a je obtížné mezi nimi prorazit. Není to ovšem nemožné. A jakmile nápad získáte, na další kroky si již můžete zařídit skvělou pomoc ve formě společností, jež vám pomohou vyřídit veškeré dokumenty, právnickou pomoc i první kroky ve světě podnikání. Nemusí to být tak náročné, jak se zdá.

Elektřina nemusí být drahá


Pokud si někdo doma svítí úspornými svítidly, občas si pustí televizi a jinak už nic, nemusí se ve srovnání s minulostí výrazně vyššími cenami energie nijak extra nervovat. Platí sice poměrně více než dřív, ale vzhledem k malé spotřebě je to ještě docela snadno zvládnutelná záležitost. Aspoň pokud d tedy nemá současně jiné přemrštěné výdaje, které by ho nutily ušetřit skutečně každou korunu.

Ale většina našinců není takto nenáročná. Většinou doma používáme i jiné spotřebiče, a hlavně na elektřině vaříme a touto často i topíme. Zejména pak v rodinných domech, které nejsou zásobovány teplem z centrálních zdrojů. A to už je pak i spotřeba elektřiny a za ni placená cena výrazně vyšší. A někdy i vysloveně enormní.

solární panely

Čím více elektřiny ke svému životu potřebujeme, tím více se nás její zdražení dotklo. A kdo už takové účty nezvládá hradit nebo je natolik rozumný, že by na energii rád ušetřil, projevuje zájem o kdejakou úspornější alternativu. A někomu takovému pak určitě neunikla existence solárních panelů. Protože ty umožňují vyrábět si vlastní elektřinu a třeba si i ohřívat vodu působením slunečních paprsků.

Mnozí z nás už si tedy nějakou tu fotovoltaiku pořídili. A mnozí další doposud váhají, protože jim možná ještě nedošlo, nakolik tato může být finančně výhodná. Kdekomu se třeba zdají solární panely moc drahé a bojí se, že by se mu investice do nich nevrátila. Ale je tomu tak?

solární panely

Když si to spočítáme a vezmeme v potaz třeba i možnost využít k pořízení si něčeho takového dotace, můžeme lehce zjistit, že ona cena fotovoltaiky na rodinný dům vlastně není nijak astronomická. A vyplatí se mnohým z nás.

A každý, komu se tato vyplatí, by si měl podobná zařízení obstarat. Nejlépe od solidních a spolehlivých dodavatelů. Protože už dnes je cena takto získané elektřiny výhodná ve srovnání s tou od velkých distributorů. A čím bude na našem trhu energií dráž, tím lépe z toho vyjdou ti, kdo budou mít díky slunci svoji energii zdarma.

Zakládáme e-shop s jezdeckými potřebami


Jezdecký sport má v naší zemi mnohaletou tradici, což prokazují nejen světoznámá dostihová závodiště ve Velké Chuchli a v Pardubicích, ale také řada docela malých jezdeckých oddílů, které starostlivě pečují a odchovávají koně bez velké prezentace a reklamy v masmédiích. Práce v jezdeckém oddílu je v průběhu celého roku vždy tolik, že nezbývá mnoho času na nějaké vychvalování a vychloubání na veřejnosti, tito lidé bývají spíše skromní a pracovití a při korzování městem byste je v průběhu míjení na chodníku snadno přehlédli v davu. Kde byste je však nepřehlédli, jsou různé obchody a obchůdky s jezdeckými potřebami.

jezdecký sport

Jezdecké potřeby je velmi široký pojem, který v sobě zahrnuje sedla a koňské postroje, výživové doplňky, čisticí a hygienické potřeby a pomůcky, a také potřeby a vybavení pro samotné jezdce. Prodej se v současné době uskutečňuje nejen v kamenných prodejnách či přímo na závodech a podobných akcích, ale i skrze e-shopy.

problematika SEO

Založit e-shop s jezdeckými potřebami není obtížné, a stejně tak i jeho provoz není náročný, na co se však nesmí zapomenout, je ošetřit web tak, aby jej vnímaly jako relevantní zdroj webové vyhledávače. Chcete-li při vyhledávání klíčových slov být v popředí a dobře konkurovat ostatním obchodům, musíte nechat provést SEO audit. V jeho průběhu odhalí analýza klíčových slov některé nedostatky, co je třeba napravit, abyste setrvávali v popředí – mezi prvními deseti odkazy – pokud možno stále.

Zanedbáním SEO byste vaši snahu mít perfektní obchod doslova zazdili, protože byste se při vyhledávání z řad vašich klientů octli někde daleko vzadu, a tam by se vás stěží někdo povšiml. Nenechávejte nic náhodě a svěřte tyto odborné záležitosti profesionálům se zkušenostmi, kteří se věnují různým webovým prezentacím a e-shopům, nejen úzce zaměřeným na jezdecký sport a lásku ke koním.

Stavíme svépomocí plot


Rozhodli jste se, že si poradíte sami a postavíte kolem parcely vaší rekreační chaty oplocení? A půjde zřejmě o dřevěný plot s betonovou podezdívkou či soklem? Teoreticky to tak obtížné není, začne se zemními pracemi Technologie budov, kdy se vykope základová jáma pro betonový sokl, vytvoří se do určité výšky dřevěné bednění (šalunk), do něhož se zabetonují ocelové trubky, a po vytvrdnutí betonu se pak již pokládají jednotlivé dřevěné latě, případně pletivo.

bagr v sousedství budovy

Jak vidíte, stavbu oplocení bychom mohli zkráceně popsat v jedné větě, ale popis přece jen není reálná činnost. Jakmile se totiž začne s výkopovými pracemi, můžete se tu dostat doslova do úzkých.

Balvany v zemi – narazit na velký balvan ukrytý pod zemí, který přesahuje hranice výkopového území, je opravdu pro zlost. Každopádně je nutné jej vykopat celý. Horší to je, pokud narazíte na věší skalnatý terén, tehdy se bez profesionálů neobejdete a možná bude nutný i odstřel.

Kdo tam navezl ten beton s pletivem – když se zaboří rýč nebo krumpáč do hnědé ornice, jde to jak po másle a můžete mít vykopané základy pro oplocení již za týden. Ale co když narazíte na zavezenou stavební suť? Ta může vypadat různorodě, například jako směs písku, kamení, kusů střešních tašek a cihel, ale nejhorší kombinace jsou zasypané kusy železobetonu a drátěné pletivo. To se musí pracně odřezávat úhlovou bruskou a při výkopu se postupuje velmi pomalu.

zemní práce

Kořeny – kořeny stromů a keřů by se neměly přesekávat, protože to může způsobit i jejich úhyn. I toto je další důvod, proč přivolat na pomoc profesionály, kteří si ví rady a postupují tak, aby tu došlo k co nejmenším škodám. Velmi nebezpečné jsou také inženýrské sítě, ty bývají v zemi obvykle označené a překryté betonem či cihlami, každopádně při podezření na výskyt kabelů a potrubí v zemi se musí postupovat velmi obezřetně.

Jílovitá půda – zemina s vysokým obsahem jílu je velmi tvrdá a může vás to vyčerpat natolik, že onemocníte. Ne všude je zkrátka ornice a ne vždy máme štěstí na rychlý postup výkopových prací.

Úklid kanceláře


Já si myslím, že každý dům a nebo také každá kancelář by vždycky měla být opravdu pěkně uklizená, aby také reprezentovala to, proč také ta kancelář tam vůbec je. Já například osobně si myslím, že každá žena by si měla udržovat to své hnízdo. Ovšem si ale nemyslete, že mám jenom za to, že žena by měla uklízet a muži v domácnosti ne. Jenomže abych se přiznala, tak já jsem spíše takový ještě ten zastaralý typ, co preferuje to, že žena se stará o domácnost a muž vydělává peníze. Mně se tento model líbí a také ho upřednostňuji, ale je logické, že každá žena má na tohle úplně jiný názor a já to nikomu neberu. Ovšem ale pokud se jedná o práci, kdy třeba máte firmu, která http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/508099/prvnaky-posilali-do-plynu-jini-se-rozhodli-pomoct-vybrali-uz-pres-pul-milionu.html se věnuje uklízení a nebo také vyklízením různých prostor, tak samozřejmě tam bude pracovat ten, kdo o to bude mít zájem. A například já moc ráda uklízím.

Uklízení je důležité.

A proto jsem se také registrovala do jedné skvělé uklízecí firmy, která právě zprostředkovává úklidy kanceláří v Praze. Myslím si, že právě úklid kanceláře v Praze je velice častý, protože Praha je známá svými kancelářemi, kde je vždycky opravdu hodně lidí. A tam je právě potřeba hlavně mít všechno uklizené. Vážně si nemyslete, že by bylo opravdu vhodné, abyste někoho pozvali do kanceláře, kde bude nepořádek a kde je prach a nedej bože také špína.

Uklízení mě baví.

Tohle se jednou stalo v televizi, když jsem se koukala na jednu skvělou komedii. Ani nechtějte vidět, jak ten zákazník reagoval na to, když vešel do kanceláře, kde byl opravdový nepořádek. Takže podle mého názoru úklid kanceláře v Praze je velice důležitý a také by se hlavně měla vybrat taková úklidová firma, která už má nějaké kladné recenze, abyste nenaletěli. Protože v dnešní době může mít uklízecí firmu opravdu kdokoliv. Takže také dbejte na to, abyste si vybrali opravdu tu pravou firmu, která bude vyhovovat vám a také hlavně vaší kanceláři, aby vždycky opravdu zářila čistotou.

Stěhování je nejen dřina


My lidé často nesetrváváme definitivně na jednom jediném místě. Tu bydlíme tady a tu třeba onde. A je pochopitelné, že to je možné jenom díky tomu, že se stěhujeme. Když to chceme nebo když nám nic jiného nezbývá, opustíme své dosavadní bydliště a odebereme se někam jinam, kde bude náš život pokračovat.

Ale to znamená nejen to, že odjedeme někam jinam. Stěhování znamená, že si s sebou rovněž odvážíme všechny své věci. A že jich obvykle je! To se snad ani nedá pobrat. Nedá, ale musí se to přesto nějak zvládnout. Přece to nenecháme na místě, když už jsme do toho obvykle investovali peníze a máme k tomu i určitý vztah, respektive když to budeme ještě potřebovat.

sbalená zavazadla

Ale jak dostat na nové místo věci, které ani neuneseme, ani nemáme jak odvézt kvůli jejich rozměrům, hmotnosti nebo něčemu jinému? Když to nechceme vzdát, musíme vesměs najít vhodné pomocníky, a to je nějaká stěhovací firma. A čím lepší tato firma je, tím lépe i pro nás samotné.

A jaká firma je ta pravá při stěhování na trase z Prahy kamkoliv? Praha pochopitelně nabízí větší výběr, ale skutečné odborníky na stěhování Praha může mít jen jedny. A těmi jsou zaměstnanci z firmy Odnesto. Protože ti mají nejen sílu. Ti mohou nabídnout i zkušenosti, i všestranně dokonalé vybavení, i kvalitní obalový materiál, prostě všechno, co se jenom ke stěhování vztahuje. A díky tomu mohou pomoci komukoliv při stěhování čehokoliv a kamkoliv. A s výsledkem práce této firmy pak musí být každý stoprocentně spokojen.

nakládání do auta

A potřebujete-li se tedy i vy někam přestěhovat, právě tady splní vaše přání do posledního detailu. Vsazení na tuto firmu nebudete nikdy litovat. A to nejen proto, že se díky ní nebudete muset namáhat, ale i díky tomu, že vše v naprostém pořádku dorazí tam, kam to dorazit má. A to je přece při stěhování to hlavní. Aby člověk mohl začít nový život beze ztrát v nové destinaci.