Práce na počítači


Informační technologie je pro mnoho lidí velice důležitá. Bez informační technologie by to nebylo ono. Kdyby nikdo neznal informatiku anebo alespoň základy počítače a podobně, tak by byl asi ztracený, protože já sama předpokládám, že v dnešní době je znalost na počítači opravdu hodně důležitá. Vzpomínám si, když ještě na střední škole v prvním ročníku nám říkali, že na počítači by měl správně umět úplně každý. Nevím, co si o tom myslíte vy, ale já tomuhle dávám zapravdu. Vždyť počítač nám přece tak moc usnadňuje život. Počítač nám nejenom usnadňuje život, ale také práci, můžeme na počítači pracovat v zaměstnání.

Já chci umět lépe zacházet s počítačem.

A když budete opravdu skvěle ovládat počítač a budete třeba také umět zacházet s Wordem a excelem anebo s tabulkami, tak máte opravdu vyhnáno. A kdybyste byli nějací počítačoví machři, tak jste vyhráli téměř jackpot. Proto jsem si řekla, že nejlepší je, když lidé si uvědomí, co je důležité pro ně v životě. Já vím, že pro někoho je důležitější zdraví, láska, přátelství a rodina. Tohle ano, tohle je pro mě také velice důležité a je to u mě na prvním místě. Ale opravdu je skvělé, když umíte také něco navíc, když pro vás je důležité i něco jiného.

S počítačem pracuji opravdu každý den.

Já se opravdu hodně zajímám o sport, ale poslední dva roky jsem se chtěla zlepšit v jazycích a také v počítači, takže jsem se intenzivněji začala věnovat informační technologii a podobně. Chtěla bych se naučit zacházet s tabulkami a tak dále. Tohle mi nikdy nešlo ani na základní škole. Vzpomínám si, že my jsme se na počítači začali učit, když jsem byla asi v šesté třídě, a to už jsme zakládali mail. Myslím si, že v dnešní době už email má úplně každý. Proto jsem si řekla, že lidé, když umí na počítači, tak je to skvělé, protože potom najdou lepší práci. A když má člověk lepší práci a je tam spokojený, tak je to také veliká výhra. A jak jste na tom vy? Umíte zacházet s počítačem?