Zabezpečení domu a pozemku

Nic nepodceňte

Bohužel se u nás naleznou lidé, kteří chtějí získat peníze nepoctivou činností a to konkrétně tak, že něco ukradnou a následně prodávají jako svou věc. Kromě vniknutí zlodějů bychom si měli dávat pozor na zvěř, protože ta dokáže zničit úrodu na zahrádce. Svůj majetek bychom proto měli mít dobře zabezpečený, abychom riziko co nejvíce snížili.

bezpečnostní kamera

V dnešní době je možností opravdu spousta a nemusí stát ani spoustu peněz. U nemovitosti bychom měli začít kvalitními dveřmi a zabezpečením oken případně pokud máte balkon tak i jeho dveří. Investovat můžeme do kamerového systému, který jednak může zloděje odradit a druhak je může identifikovat v případě vloupání či poškození nějaké vnější části budovy. Co se týče pozemku, tak u něj zase potřebujeme dobrý plot. Velmi časté jsou klasické zapletené drátové, ale ty zas není až tak těžké překonat. S odolností jsou na tom o mnoho lépe betonové ploty.

Plot z betonu

Tento materiál se požívá k budování velkých staveb jako jsou mosty dálnic, po kterých prodeje každý den spousta nákladních i osobních automobilů. Samozřejmě tomu pomáhá vyztužení roxory. Ty v tomto plotě nejsou, ozveme nejsou zapotřebí, protože na ně až tak velká zátěž nepůsobí. Stavba probíhá tak, že nejprve musíme zlikvidovat plot starý a vyměřit ten nový. Potřebujeme díry po jisté délce, protože do nich se zabetonují sloupky. Takto získáme pevný základ, s kterým jen tak něco nehne. Mezi tyto sloupky se následně zasouvají jednotlivé desky a následně máme hotovo.

betonová zeď

Pokud byste se chtěli zbavit prosvítajících mezer mezi deskami, tak pomůže použít tmel. Poslali jsme si, jak to chodí u zcela běžného provedení, ovšem potom je tu třeba ještě varianta s dřevěnými deskami, která se může hodit do zahrady. K plotu ještě můžeme zakoupit bránu a branku, abychom mohli pohodlně projíždět autem a procházet.