Zapomeňte při stěhování na staré noviny a časopisy

Blíží se termín vašeho stěhování a současně s ním vrcholí vaše přípravné práce? Zařizujete všechny administrativní záležitosti a připadá vám, že je toho až příliš? To nejste sami, s těmito obtížemi se potýká takřka každý, kdo mění trvalé bydliště a potřebuje vystavit nové doklady, nájemní smlouvu a smlouvy o dodávkách energií. V tom největším zmatku a stresu si ještě vybavíte, že vlastně nemáte doma téměř žádný balicí materiál, a tak začnete vybírat kontejnery na tříděný odpad modré barvy, kam se ukládá použitý papír, a mimo jiné i noviny a časopisy včetně reklamních letáků.

přenášení krabic

Možná vám to bude připadat nesmyslné, ale balit před stěhováním vaše věci do starých novin je ta největší hloupost, jakou můžete udělat. Noviny silně zapáchají tiskařskou barvou a ta se také může nevratně obtisknout na textil, obuv, hračky, sportovní potřeby, keramiku, dekorativní předměty, květináče atd.

Vyměňte noviny za jiný výplňový materiál

Pořiďte si raději klasickou bublinkovou fólii a do krabic, které jsou poloprázdné, anebo se v nich nachází velmi křehké předměty, vkládejte vzduchové polštářky Balteto. Vzduch v polštářcích a bublinkách dokáže naprosto dokonale zabezpečit před poškozením jakýkoli předmět, a to mnohdy i z křehkého plastu, porcelánu a skla. Je to vlastně ten nejlepší izolační a bezpečnostní materiál, který máte při balení věcí k dispozici.

kartonová krabice

Vzduchové polštářky hojně využívají zejména e-shopy, které odesílají svým zákazníkům zboží v kartonových krabicích. Málokdy se stává, že by něco dorazilo na zákaznickou adresu v poškozeném stavu, a to i tehdy, jsou-li krabice v přepravních vozech naskládány na sebe do několika pater, a nemanipuluje se s nimi zrovna „v rukavičkách“. Jistě, že balení věcí do krabic také vyžaduje určitý cit, grif a zdravý selský rozum, ale s tímto výplňovým materiálem nemůžete šlápnout vedle.