Proč oválný bazén?


V čem jsou oválné bazény lepší? Oválné bazény, které jsou ve většině případech zapuštěny do zemně vytvoří na vaší zahradě jedinečnou oázu. Můžete zvolit bazén přímo na míru, rádi vám s požadavkem vyhoví. Je u nich výhodou, že si v něm můžete i zaplavat neboť dlouhá strana vám to dovolí. Ne jak u kulatého bazénu, ve kterém uděláte dvě tempa a jste na konci. Plavání do kola není zrovna to pravé. Mohla by se vám zatočit hlava. Firmy nabízí různé řešení. Například si můžete vybrat způsob schodu, které budou v bazénu nebo do bazénu povedou.

oválné bazény

Můžete mít zaoblené schody na užší straně bazénu nebo si nechat udělat schody po celé jedné délce. To by byli opravdu dlouhé schody. Nebo můžete nechat udělat rohové schody, kdy se vyplní jedna ze zaoblených stran, nikoliv po celé délce ale jen v jednom roku. Když si nebudete přát schody v bazénu, je možné zvolit jen z možnosti žebříku. Plochy schodů mohou mít odlišnou barvu od barvy celkového bazénu. Můžete je barevně odlišit a tak získat jedinečný přehled kde se nachází i v letních slunných dnech, kdy na hladinu bude svítit sluníčko a ta se bude lesknout jako diamanty. Výběr barevného provedení je ve třech základních barvách bílé, modré a šedé. Ve všech vypadá bazén kouzelně. Ovšem klasikou je mít modrý bazén.

oválné bazény

Tyto oválné bazény se dají jednoduše zastřešit pojezdnými střechy, které vám udrží teploty a zajistí skleníkový efekt. Budete tak moci využít bazén v jakémkoliv počasí. Když bude venku pršet, vy můžete být v bazénu schovaní pod střechou, nebo vám v letních dnech dopřejí část bazénu ve stínu. No není to skvělé. Oválné bazény mají své kouzlo a rozhodně se hodí do každé zahrady. Stačí si jen naplánovat, jaké rozměry se vám budou hodit. Jaký by měl mít bazén vzhled a jestli budete chtít bazén zastřešit. To jediné a můžete se pustit do objednávky oválného bazénu.