Do Velkého Mederu v období podzimních plískanic

Léto je pryč, podzim se hlásí o slovo zkracujícími se dny a tu a tam se již objevily ranní mlhy? Zatažená šedá obloha mnohdy navozuje depresivní náladu, a to je čas na nějakou vhodnou vzpruhu. Někteří lidé to řeší návštěvou posilovny nebo si jdou zaplavat či projet na kole, jiní usednou ke stolu do cukrárny nebo do restaurace. Máme lepší nápad, což takhle zajet do Velkého Mederu, kde bývá na podzim více klidu a méně návštěvníků, a užít si tu do maxima pohodu termálních bazénů?

voda v bazénu

Termální voda tu vyvěrá po celý rok, její teplota je mnohem vyšší, než může lidský organismus snést, proto je ochlazována, a tak pro ni nepředstavuje žádnou překážku ani zimní mrazivé počasí, natož pak podzimní plískanice a ranní mlhy. Klidně si tu můžete po snídani vlézt do vody a užívat si pohodu na okraji lesoparku, přímo pod širým nebem.

nohy u vody

Termální voda má léčebné účinky, do organismu se touto cestou vstřebávají minerální ionty a tohoto procesu také využívají léčebné lázně. Velký Meder je svým způsobem něco podobného, jako lázeňské bazény v Třeboni nebo třeba v Mariánských Lázních či Karlových Varech.

A budete-li mít zájem, a třeba se i vyjasní a obloha se zmodrá pod září slunečních paprsků, není to odtud daleko do Bratislavy či do Budapešti, kde si můžete prohlédnout krásu tamních historických a přírodních památek. V Bratislavě by vás mohl oslovit hradní palác, zoologická zahrada, most SNP s pohádkovou kavárnou a v Budapešti pohled na město z vyhlídky Erzsébet-kilató na János-hegy, kam směřuje pozemní lanová dráha.

Penziony Velký Meder jsou vám k dispozici po celý rok, tím pádem si tu můžete rezervovat ubytování i v předstihu do období, kdy vám vyhovuje „vypadnout“ z města a být někde v poklidu sami. Prostředí termálních bazénů je ideální relax pro jednotlivce i skupiny a lze tu také trávit část svatební cesty nebo se tu lépe seznamovat se svou životní partnerkou či partnerem.