Plachta na bazén.


Už jste slyšeli o takzvané solární plachtě na bazény? Je to způsob jak ochránit bazén před nepořádkem a při tom ho pomocí slunečních paprsků ohřát. Tato plachta není obyčejná a je velmi kvalitní a funkční. Má dvě základní funkce, jak už plyne z názvu, solární je díky tomu, že umí přijímat zdroj energie ze slunečních paprsků. Tato energie pak ohřívá vodu bazénu. Ano je to jen povrchová záležitost, ale nic na tom nemění, že se váš bazén ohřeje daleko rychleji, než kterýkoliv jiný, který je otevřený nebo krytý obyčejnou plachtou. Tato plachta je jedinečná a zajistí vám daleko dřívější koupání než u sousedů, kteří ji nemají. Budete tak moci zahájit koupací sezónu o něco dříve a sousedi vám budou závidět.

solární plachta na bazén

Když v bazénu zapnete filtraci, tak se voda pěkně promísí a tím se teplá voda rozprostře po celém obvodu bazénu. Je to super záležitost. Nemusíte se bát, že by se lehce roztrhala nebo zničila, je z pevného materiálu a jen tak se jí něco nestane. Ovšem, když se kolem vás prožene tornádo, asi ani tahle bazénová plachta to neustojí. Druhou funkcí je ochránit bazénovou vodu před špínou a nečistoty z okolí. V bazénu můžete najít takřka cokoliv. Od zvědavých živočichů a hmyzu po plody, květy, větvičky a další.

solární plachta na bazén

Hmyz je jednoduchým cílem pro vodu. Většina z nich neumí plavat a žízeň je tak úplně usmrtí. Když se dotknou hladiny vody, většinou je pohltí a už nemohou vzlétnout. Jedná se hlavně o včely, vosy a čmeláky, ale taky o mouchy a další lezoucí a lítající hmyz. Většinou v bazénu najdete ruměnice. Je to taková nepatrný brouček s červenými zády a černými tečkami. Od berušky se ovšem liší. Lezou po zemi a do bazénu mohou spadnout nebo je smete vlna vody, když v bazénu dovádíte. Nepodceňujte přírodu je mocná a živočichové mají právo žít. Když je uvidíte vylovte je a nechte je dál běžet. Nepadají do bazénu schválně.