Co znamená pro děti Mikulášská nadílka?

Každý rok se těší na dovolené se svými rodiči anebo na dny, které budou trávit s babičkou a dědou v jejich domu anebo chalupě. A my rodiče se samozřejmě těšíme na pořádný odpočinek. A jak rychle skončí dovolená. My si vlastně ani nestihneme vybalit a je tu čas po dovolených. Naše děti jdou do školky a školy a my se musíme zase vrátit do reality a jít zpátky pracovat. A to někdy bývá velmi těžký návrat. A potom nás čekají asi největší svátky roku. A to jsou samozřejmě Vánoce. Zatímco se děti už moc těší až budou dostávat dárečky a všechny svoje příbuzné budou hojně navštěvovat. A také se samozřejmě moc těší až budou moct dovádět ve sněhu, koulovat se a stavět sněhuláky.

zima

Pro nás dospělé už to taková legrace není. A hlavně když se dost zapotíme při jejich přípravách. Tolik se toho musí zařídit, než přijde první advent, že se někdy lehce stane, že zapomínáme, že jsou to hlavně svátky lásky, míru a klidu. A místo toho se slepě honíme uličkou a sháníme na poslední chvíli všechny dárky, aby nikdo nebyl smutný anebo uražený. Ale o tom to přeci není. Je to především o dětech. A také proto to děláme. Není nic krásnějšího než se dívat do dětských očiček a vidět v něm tu touhu a neskonalou radost a očekávání, kdy se už objeví Ježíšek za oknem spolu s vytouženými dárky. Ale než se objeví u vás doma Ježíšek s dárky, předchází mu svatý Mikuláš. A ten je u dětí také velmi oblíben. A to zejména pro jeho štědrost, kterou je a byl proslulý. Protože Mikuláš opravdu žil. A byl velmi oblíbený, protože byl velice laskavý štědrý. A pomáhal například námořníkům, chudým a dětem.

vánoce

A rozdával dárky a sladkosti dětem. A tak se tato tradice Mikulášské nadílky Vaskouzelník dochovala až do dnešních dnů. Ale určitě není nejšťastnější řešení, pokud budete svoje děti strašit čerty dopředu. U malých dětí to vůbec nepřipadá v úvahu. A ani u těch větších se to nedoporučuje. Protože děti, které jsou malé a nejsou starší sedmi let se v tom nedokáží zorientovat. A postavy, které vidí jsou pro ně úplně realistické, a tak se snadno vyděsí. A tento šok by jim mohl přetrvat až do dospělosti. Kde by se jim mohl uložit do podvědomí a pak v životě stěžovat nějaké životní zkoušky. Buďte tedy přitom opatrní a nesnažte se poslušnost svých dětí vynutit strašením od čerta. A zaměřte se raději na štědré a laskavé obdarování o Vánocích. Aby děti pochopili, že nejen Mikuláš, ale vánoce celé jsou především o dostávání dárků, ale také hlavně o obdarování.