Zdravé zuby jsou důležité

Najít v současné době zubaře je těžký úkol, a je celkem běžné, že lidé za zubařem dojíždí i desítky kilometrů. Je to proto, že starší zubaři zavírají ordinace a odchází do důchodu a jejich ordinace po nich nemá kdo převzít. Nových zubařů moc není, a proto je jich nedostatek. Ten souvisí i s tím, že lidé se o svoje zuby nestarají příliš dobře. Ordinace jsou potom zahlcené akutními případy, jelikož když se někdo o zuby celý život nestará, budou ty zuby podle toho vypadat. Bohužel z měst mizí i pohotovosti, a i proto je důležité se věnovat prevenci.

zubní nástroje

Je to problém všude
Spousta lidí si myslí, že dostupnost lékařské péče je lepší ve velkých městech, a že v Praze určitě nebude problém zubaře sehnat. Opak je ale pravdou a lidé jsou tak velmi často nepříjemně překvapeni tím, že nemohou najít, který zubař v Praze přijímá nové pacienty. Ani v Praze jich moc není, a tak pro vás může být možností Clinic+, která ještě volná místa má. Najdete zde několik skvělých lékařů, kteří se snaží pacientům ošetřovat zuby pokud možnosti bezbolestně, ale je potřeba počítat s tím, že někdy jsou zuby už v takovém stavu, že to jinak nejde.

zubní vyšetření

Jak se o zuby starat?
Pokud se chcete vyhnout problémům se zuby, budete se o ně muset pořádně starat. To znamená dvakrát denně je čistit klasickým kartáčkem, který nebude příliš měkký ani tvrdý. Měli byste používat mezizubní kartáček nebo zubní nit, a také byste neměli zapomínat na ústní vodu. Naprostá většina lidí si jen párkrát přejede kartáčkem zuby z jedné strany a mají pocit že to stačí. Jenže přesně proto vznikají zubní kazy. Na nevyčištěných plochách zubů se usazuje zubní plak a ten způsobuje kazy, které vám mohou zničit i celé zuby. Prevence je levnější a jednodušší a proto je dobré ji začít dodržovat.
Chcete si zuby umět správně čistit? Choďte na zubní hygienu, kde vás to naučí.