Výtvarné kurzy nejsou utopií


Znáte Karlův most v Praze? Pravděpodobně ano. A byli jste jej někdy navštívit osobně? Je to jedinečná památka, kterou chtějí vidět miliony lidí z celého světa, a pokud se odhodlají po mostě projít, pravděpodobně nepřehlédnou tamní umělce, kteří tu prodávají svá malířská díla, a někteří je dokonce vytvářejí na počkání. Chcete namalovat osobní portrét či karikaturu? Proč ne? Posaďte se k nám na židli a za dvacet minut máte podobiznu vystřiženou, jako ze žurnálu.

žena na obraze

Umět malovat tak, že budete posedávat na Karlově mostě a budete vytvářet přímo excelentní malby, by chtěl umět kde kdo. Možná snad dokonce každý. Kdybychom i vám nabídli, že budete kráčet ve stejných šlépějích, jako nejúspěšnější malíři všech dob, možná, že byste se nad tím alespoň zarazili a zamysleli. Ano, taková možnost skutečně existuje, a prvním krůčkem k ní jsou výtvarné kurzy v Praze. Nejsou sice vedené přímo na Karlově mostě, ale kdo ví, třeba v rámci výuky se tam jednou přemístíte.

malování obrazů

Víte o tom, že každý má v sobě talent být malířem, a že stačí jej probudit, a hlavně vědět, jak? Talent je dar od Boha, mimochodem, ve skutečnosti jsou od Boha obdařeni talentem všichni, a sice talentem na všechno – na krásu, radost, milování, tvorbu, ale i na destrukci a zlobu, záleží jen na tom, co v sobě chcete probudit.

Výtvarný kurz v Praze se zaměřuje zpočátku na to základní, na osvojení a pochopení některých technik, a ty lze pak rozvíjet až třeba do mistrovské podoby. Jediné, co potřebujete, je dostatek trpělivosti a píle, ostatně, ani Mozart si nesedl ke stolu jako batole, aby začal skládat svůj koncert pro hoboj a orchestr C Dur, musel začínat postupně, a postupoval pak dál a dál dle svého vnitřního nastavení.

Každý je jedinečný – uvědomte si také, že každý má svůj styl, a že je jedinečný a neopakovatelný. Zapamatujte si, že Claude Monet a Rembrandt Harmenszoon van Rijn, oba dva světově proslulé legendy, nemalovali stejně, každý měl svůj styl, své nálady, náměty, inspirace i techniku. A totéž se týká i vás. Výtvarný kurz vás jen nasměruje a probudí ve vás to, co ve vás stále dříme.