Vykročte do neznáma!


Máte dobrý nápad? A láká vás založení sro v Ostravě Kancelar29? Naše kancelář vám s tím od základů pomůže. Není tomu tak dávno, co většinu lidí ani nenapadla myšlenka na vytvoření vlastní firmy. Něco takového bylo téměř nerealizovatelné. Museli byste mít dobré rodinné zázemí s podporou rodičů a kontakty nebo být hodně draví. Platy většiny lidí byly natolik malé, že většina peněz padla na běžný chod domácnosti, nájem, jídlo, oblečení, věci pro děti. O víkendu se jezdilo na chatu, lidé trávili čas doma u televize nebo s knihou. Z platu si při větší snaze mohli ušetřit na magnetofon, televizor, pračku a někteří dokonce na auto.

Investujte rozumně.

Ale založit si vlastní společnost, to už byl jiný level. Navíc éra komunismu těmto myšlenkám vstříc moc nevycházela. Po sametové revoluci se podmínky razantně změnily. Celé nastavení společnosti se obrátilo úplně opačným směrem. Nových firem vzniklo nesmírné množství, ale jen minimum se udrželo a přežilo krizi prvních několika let. Jakmile lidé vystřízlivěli, zjistili, že to vůbec není tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Nechejte si pomoci.

Abyste se pustili do vlastního podnikání a uspěli, musíte mít peníze, získat pro začátek půjčku, sehnat, všechna povolení, vyřídit dokumenty, zajistit si právníka, ekonomického poradce, dobré prostory, zaměstnance, materiál, stroje, klientelu, a hlavně musíte mít dobrý nápad, dostatek energie a podporu okolí. Současná doba přinesla opět utahování opasků, co se týče financí, a navíc zajímavých a nápaditých společností větších i menších rozměrů existuje již celá řada a je obtížné mezi nimi prorazit. Není to ovšem nemožné. A jakmile nápad získáte, na další kroky si již můžete zařídit skvělou pomoc ve formě společností, jež vám pomohou vyřídit veškeré dokumenty, právnickou pomoc i první kroky ve světě podnikání. Nemusí to být tak náročné, jak se zdá.