Také máte přetížená játra


Játra jsou tak složitou chemickou továrnou, že žádný vědec dosud nedokáže zodpovědně říci, že zná všechna jejich tajemství. Každý z vás by se měl alespoň na okamžik zastavit, aby si uvědomil, jak cennou službu játra vykonávají, a jak nezbytný tělesný orgán to je. Játra čisté organismus od toxinů, podílejí se na zpracování a využití potravy a udržují nás při životě nepřetržitě, 24 hodin denně. Ani na jedinou sekundu si neodpočinou a neustále pracují.

Ostropestřec mariánský

Jaterní buňky se vyznačují jednou zvláštností – dovedou se neuvěřitelně rychle regenerovat, ovšem také mají své meze a nelze říci, že když se otrávíte muchomůrkou hlízovitou zelenou, že si s ní játra hravě poradí. Neporadí. A stejně tak si nemusí poradit s otravou alkoholem, drogami a dalšími jedy.

Játra nám sice pomáhají přežít a žít život v co nejkrásnějším duchu, ale jen tehdy, budeme-li se k nim chovat přátelsky.

květ ostropestřce

Játrům nejvíce škodí alkohol, ale i cigaretový kouř, toxické chemikálie, nevhodné přísady do potravin, smog, všechny projevy stresu a obecně vlastně všechny vlivy nevhodného životního stylu. Snažte se těmto problémům vyhýbat a podpořte zdraví vašich jater i vhodnou stravou. Zajděte někdy do prodejny zdravé výživy, abyste zmapovali terén a dozvěděli se, co jíst, a co raději na talíř vůbec nepokládat.

Ne vždy se ovšem daří a játra dostávají zabrat. Zaslouží si pak větší prostor pro regeneraci a očistu neboli detoxikaci. A právě v této chvíli přichází na řadu ostropestřec čaj. Je to šetrná forma přírodní detoxikace ostropestřecovými semeny, což je jedna z nejúčinnějších rostlin, která působí preventivně i léčebně na jaterní tkáň. Ostropestřec mariánský se stal již před mnoha lety významnou léčivou rostlinou a řada lidí jej užívá ke své spokojenosti. Při správném dávkování se nemusíte obávat žádných vedlejších účinků, je to čistě přírodní záležitost, nikoli lék vyrobený v laboratoři lidskou rukou.