Reklama pomocí propagačních předmětů


Podle studií jsou propagační, nebo chcete-li reklamní předměty jednou z nejefektivnějších a nejrozšířenějších forem reklamy. Je to ale vcelku logické. Reklamní předměty většinou poskytujete svému okolí zdarma. A ukažte nám někoho, kdo nemá rád, když dostane cokoliv zdarma.

Propagační předměty jsou skvělé v tom, že mají vysokou návratnost investice, kterou investujete do jejich výroby. To je činí vysoce efektivními. Pokud zvolíte ty správné reklamní předměty s potiskem vaší firmy, budou je potencionální zákazníci, nebo vaši stávající zákazníci využívat opakovaně. A využíváním reklamního předmětu budou vlastně propagovat vaši firmu, a to i na místech, kam by se jiné formy reklamy nebo média neměli šanci dostat.

marketing

Jaké reklamní předměty máme? Reklamních předmětů je celá řada. Trička, mikina, čepice, látkové tašky, papírové tašky, hrníčky, láhve na pití, tužky, pera, placky, klíčenky, USB disky, sluchátka, sluneční brýle, hračky nebo i třeba potraviny. Jak vidíte, reklamní předmět můžete vytvořit prakticky z čehokoliv.

trička

Jak s reklamními předměty začít? Nejprve si stanovte rozpočet, který na tento směr marketingu vyčleníte. A dle toho si vyberte, jaké reklamní předměty necháte vyrobit. Pokud máte nižší rozpočet, nechte vyrobit třeba reklamní tužky. Pokud máte rozpočet vyšší, nechte vytvořit třeba mikiny s potiskem vaší firmy.

Vyberte si také kvalitní firmu, která vám předměty vyrobí. Předměty budou propagovat a reprezentovat vaši firmu, a určitě nechcete, aby bylo logo vaší firmy vyraženo na předmětu, který bude mít pochybnou kvalitu.

Zjistěte si také, jaký typ propagačního předmětu by měl největší úspěch v okruhu vašich zákazníků. A taky samozřejmě který by nejvíce využívali. Dobré bude, pokud se bude reklamní předmět tématem dotýkat toho, co vaše firma nabízí, například když firma s elektronikou vyrobí reklamní USB disky, ale není to podmínkou.