Požádejte instalatéry o montáž podlahového topení


Docela jiné teplo

O podlahovém topení se toho píše, ale psát a číst je něco úplně jiného, než vyzkoušet na vlastní kůži. Jakákoli vlastní zkušenost předčí psaný text, a i když máte velmi bujnou fantazii, stěží si dokážete vybavit něco, co jste ještě neprožili. Někteří mystici to nazývají smyslem života a Božím plánem – nejprve přijít s nápadem, s myšlenkou, a teprve poté, co ji realizujete, a máte zkušenost, doopravdy víte, že to tak je. S podlahovým vytápěním do tohoto konceptu zapadnete rovněž. Běžte se nejprve někam přesvědčit, jaké je teplo od potrubí v podlaze, a porovnejte jej s teplem od radiátorů. Je docela pravděpodobné, že nebudete již chtít vytápět místnosti jinak.

regulační ventil topení

Chodidla jsou hmatový orgán

Příjemně vyhřátá místnost ve všech jejích částech s konstantní teplotou, aniž by bylo nutné prostor přetápět, je jedna věc. To podstatné, co vás osloví asi nejvíc, je ovšem vyzutí z bot a vysvléknutí ponožek. Dopřát si v zimě chůzi zcela naboso v obytném prostoru, a třeba i po kamenné dlažbě, je něco, co si musíte nejprve někde vyzkoušet, abyste pochopili ono kouzlo působení tepla na náš nejcitlivější hmatový orgán – bosá chodidla. Je to skutečný balzám a skvělý antistres, podpoříte tím imunitní a lymfatický systém a urychlíte regeneraci a dobíjení baterek unaveného organismu.

radiátor ústředního topení

Procházet se bosky po teplém povrchu ocení prakticky každý, děti i dospělí, a díky tomu si také můžete dopřát častější pobyt na podlaze ve formě hraní her nebo pracovních aktivit. Instalatéři vám podlahové vytápění rozvedou třeba po celém domě, záleží vždy na dohodě a koncepci projektu pro daný typ obytného prostředí. Zároveň se postarají o odborný servis a uklidní vás v případě vašich dotazů, jak by to probíhalo, kdyby došlo k závadě a voda z topného systému začala unikat. Dnes se na vyhledávání úniků vody využívají moderní postupy, aniž by bylo nutné celou podlahu pracně bourat.