Jak se stěhovat i v létě bez stresu

Kdo z vás má možnost vybrat si termín stěhování domu nebo bytu, měl by využít výhod, které poskytuje jarní nebo podzimní roční období. V této době je teplota ovzduší velmi přijatelná, není třeba se příliš oblékat kvůli chladu anebo naopak svlékat a neustále se něčím ochlazovat, což je typické pro parné léto. Ne vždy si ale můžeme vybírat a stěhovat se v květnu nebo v září, někdy to zkrátka padne na červenec nebo polovinu srpna, a udeří-li zrovna tropy, musíme to nějak zvládnout. Jak si v takové situaci poradit, aby to nebylo trauma, ale naopak aby to dopadlo nad očekávání dobře?

stěhování na klíč

Stěhování na klíč – ideální je, jestliže máte možnost co nejvíce pracovních činností svěřit stěhovací firmě. Zadáte jí přesun veškerých předmětů a zároveň s tím rozmontování a zpětné smontování nábytku. Vy si ponecháte na starosti pouze administrativní záležitosti a balení věcí do krabic. Sbalit oblečení a drobnosti do krabic – toto lze provádět i navečer nebo brzy ráno, dokud není venku takové horko, takže i bez klimatizace si snadno poradíte.

barevné krabice na stěhování

Strava – v letním období je velice důležité věnovat pozornost přípravě pokrmů, zejména jejich trvanlivosti, protože se vše rychle kazí, a nemůžete ponechat jídlo delší dobu mimo chladničku. Pro poslední dny před stěhováním, kdy už máte chladničku sbalenou, nejezte žádné majonézy, vajíčka, masité pokrmy a podobná těžká jídla, dopřejte si lehčí zeleninové saláty z čerstvé zeleniny, nechte si poslat pizzu anebo zajděte do restaurace na něco čerstvého. A nezapomínejte na dostatek tekutin, například v podobě ovocných šťáv, džusů a minerálních vod. A vyhýbejte se alkoholu, ten vám v teplém počasí spíše přitíží.

A máte-li možnost, dopřejte si před stěhováním častější přestávky pro vyjížďky na kole nebo procházky v přírodě, toto je nejlepší balzám proti stresu, který každé stěhování přináší už jen z toho důvodu, že měníte působiště a musíte si zvykat na nové prostředí.