Co vše patří mezi bazénové příslušenství


Bazén, to je nejen radost, koupání a osvěžení v horkých letních dnech. Přináší také spoustu starostí, tedy alespoň pokud chceme, aby nám dlouho dobře sloužil. To si bohužel většina nových majitelů neuvědomuje, a tak se musí učit takzvaně „za pochodu“, což rozhodně není ideální.

Je jasné, že k tomu budeme potřebovat určité prostředky. A ideální je si potřebné bazénové příslušenství Chlorito nachystat již předem, aby nás nemohlo nic překvapit. Otázkou však je, co vše vlastně k hladkému a plynulému provozu potřebujeme.

klasický typ bazénu

V první řadě je to filtrační zařízení spolu s čerpadlem. Věřte, že to je zdaleka nejdůležitější součást vybavení, kterou můžete mít. Bez něj se vám totiž bude voda kazit skutečně rychle, zvláště v horkém období. Filtr pomůže omezit růst mikroorganismů a řas a zpomalí tak jejich množení.

Dále je to síťka na dlouhé tyči. Ta slouží především k vybírání větších napadaných nečistot, jako jsou například listy či květy. A věřte, že i když přes bazén natáhnete plachtu, budete jich tam mít víc než dost. Je pak nutné je vytáhnout co nejdříve, než se začnou rozkládat a kazit vodu.

dítě plavající v bazénu

Vhodné je také pořídit si plovák na chlorové tablety. Ty v kombinaci s výše zmíněným filtrem zařídí, že voda v bazénu nebude po týdnu zelená. Ovšem vzhledem k tomu, že řasy rostou téměř výhradně u hladiny, je nutné, aby právě tam byla největší koncentrace chloru. A k tomu nám dopomůže právě plovák.

V některých případech se nám může hodit i bazénový vysavač, kterým odstraníme nečistoty usazené na dně, avšak ten již není tak nezbytný – zde záleží hlavně na tom, jak silné a výkonné je naše filtrační zařízení.

Samozřejmě, to vše nebude rozhodně levné, zvláště pokud chceme kvalitní produkty (a ty bychom chtít měli). Značně nám však usnadní práci, a v konečném důsledku nám i mohou ušetřit peníze. Vyplatí se tedy dobře vybírat a být předem připraven. Pak si můžeme užívat vody po celé dlouhé léto.