Bydlete oficiálně třeba v Praze


Možná jste se dosud ještě nesetkali s tím, že byste si museli měnit trvalé bydliště. Někdy ale takový případ může nastat, že své trvalé bydliště budete muset dát na jinou adresu. Třeba do Prahy. Možná se to zdá jako těžký úkol, ale ve skutečnosti je to velmi snadná záležitost. Trvalé bydliště je jen formalita a můžete ho mít zapsané, dá se říci, kdekoli. A přitom můžete bydlet úplně jinde. Změna trvalého bydliště navíc není nic obtížného, dá se to zařídit za malou chvíli a nemusíte se bát žádného velkého úřadování. Důležité je však vědět, že jako občan smíte mít pouze jedno nahlášené trvalé bydliště.

Praha

Trvalé bydliště musí být v místě, které je označeno číslem popisným, orientačním číslem a musí to být objekt určený k bydlení. A možná právě vy jste se dostali do situace, kdy si své bydliště nemůžete nahlásit jako svou trvalou adresu. Nemusíte zoufat, právě pro takové případy je tu virtuální trvalé bydliště Praha nabízí hned několik adres, kde si své trvalé bydliště můžete nahlásit. Tuto možnost však nabízí také Ostrava, České Budějovice nebo Liberec. Cena za virtuální trvalé bydliště se pohybuje již od 214 Kč za měsíc. Všechna bydliště disponují schránkou a některá také recepcí a zasedací místností.

bydliště

V této ceně je zahrnuto i získání souhlasu s ohlášením trvalého bydliště, označení jména na nemovitosti a také úschovna a příjem pošty nebo oznámení o jejím doručení. Po podepsání smlouvy dostanete souhlas s ohlášením změny trvalého bydliště a vy si budete moct změnit občanský průkaz. Nakonec vás čeká už jenom pár formalit, které je potřeba učinit při změna trvalého bydliště. Je nutné obeznámit vaši zdravotní pojišťovnu o změně bydliště, registr řidičů a vozidel, pokud jste řidičem a vlastníte automobil, dále správu sociálního zabezpečení, pokud jste OSV4 nebo důchodce a v případě, že jste nezaměstnaní, tak úřad práce. A žádné další starosti váš již nečekají.