Jakou budoucnost má americká hypotéka bez registru

Jedním z dlouhodobě oblíbených druhů hypotéky je bezesporu americká hypotéka bez registru americka-nebankovni-hypoteka.cz. Její hlavní výhodou je fakt, že je dostupná velkému množství lidí. Mnohem více jich tak dosáhne na vysněné vlastní bydlení.

Faktem však je, že na trhu s nemovitostmi dochází k neustálým změnám, a ty ovlivňují také hypotéky. Ty, které byly výhodné ještě před pár lety, jsou dnes považovány za naprosto nevýhodné. Není proto na škodu se ptát, jaká budoucnost čeká právě tento typ.

prudký nárůst úroků v hypotéce

V první řadě je potřeba říci, že budoucnost nelze stoprocentně předvídat. Lze jen určit tu nejpravděpodobnější možnost na základě dosavadního vývoje. Jak však ukázalo posledních několik let, tento se může prakticky kdykoliv změnit.

Pokud však bude vše probíhat tak, jako doposud, pak je pravděpodobné, že amerických hypoték uvidíme mnohem více. Budou uzavírány stále častěji, zvláště když vezmeme v úvahu návrh vlády, aby se prodloužila maximální doba, na kterou ji lze uzavřít, až na 50 let.

To požene lidi k tomu, aby si ji vzali díky nízkým splátkám, zvláště když nebudou prověřováni v rejstříku dlužníků. Výsledkem bude, že tento typ se stane ještě populárnějším, než je tomu doposud. S největší pravděpodobností pak během následujících desetiletí nahradí ten, na který jsme byli u nás zvyklí.

nový dům

Jistě, je to změna, kterou ne všichni uvítají. Znamená totiž, že klasických hypoték bude stále méně, a nebudou již tolik nabízeny. Avšak zákony nabídky a poptávky nelze obejít. Společnost, která by se jimi neřídila, velmi brzy zkrachuje.

Dá se také předpokládat, že je začnou nabízet nejen nebankovní subjekty, ale také banky. K tomu však nedojde hned, neboť bude potřeba poměrně razantní změna legislativy, a do té se žádné vládě nebude chtít. Dříve či později to však bude muset udělat, pokud bude chtít udržet krok s požadavky občanů.

Zda je to světlá budoucnost či nikoliv nechám na vás. V současné době se však jeví jako zdaleka nejpravděpodobnější.