Chcete se naučit plavat?


Plavání se učí už na základní škole
Většina základních škol pro svoje žáky už ve druhé třídě organizuje kurzy plavání, kterých se děti účastní. Na kurzech by si měly osvojit základní techniky plavání, ale ne všem dětem vyhovuje skupinové plavání. Některé děti potřebují více času na to aby si získaly kladný vztah k vodě. Některé z nich se naučí plavat třeba s rodiči, ale mnohé zase ne, protože rodiče nevolí zrovna nejlepší techniky učení a děti dokonce stahují pod vodu. To logicky vede ke strachu z vody což jen zhorší učení plavání.

žena bazén

Individuální výuka plavání v Praze https://plaveckytrener.cz/ je daleko lepší pro případ, že se chcete naučit plavat. Trenér se vám bude věnovat individuálně, takže budete mít víc prostoru nejen na dotazy, ale in a odbourávání strachu z vody a na plivování techniky jednotlivých plaveckých stylů. Osvojit si základy plavání je vždycky lepší individuálně, protože ne každý je pohybově nadaný a zvládne v kurzu s větším počtem účastníků postupovat stejně rychle jako ostatní.

Umět plavat je dobré nejen pro kondici, ale i pro zdravou páteř. Problémy s páteří trápí mnoho lidí napříč věkovými kategoriemi. U dětí za to většinou může nedostatek pohybu, těžké školní tašky a vadné držení těla. U dospělých jde také o nerovnoměrné zatěžování páteře a o se dané zaměstnání. Dostatek pohybu páteři rozhodně neprospívá, protože ochabují svaly nejen na řádech, ale i v břišní dutině. A ač se to mnoha lidem nezdá, pro zdraví zad je nutné mít v kondici břišní svaly, protože právě ty drží záda ve vzpřímené poloze.

děti plávání

Plavání je jedním z nejlepších druhů pohybu, který člověk může dělat. Plaváním posílíte všechny důležité svaly, naučíte se správně dýchat a uvidíte lekci za lekcí, jak se váš stav zlepšuje. Neváhejte a zapište se do kurzu plavání, které vám pomohou zlepšit fyzičku i zdravotní stav, stojí to za to.