Co vše může blokovat signál mobilního telefonu


Dnes jsme si již zvykli na to, že mobilním telefonem se dovoláme v podstatě odkudkoliv. Pravdou však je, že navzdory veškerému pokroku jsou zde stále takzvaná „hluchá“ místa, kde zkrátka signál stále ještě není. To samozřejmě může představovat pro některé lidi problém, zvláště pro ty, kteří v takových, často odloučených, lokalitách pracují, případně na takovém místě bydlí. Je tedy na místě se ptát, proč operátoři ještě na tato místa signál nezavedli.

 

V první řadě je zde otázkou, co vlastně brání v těchto místech rozšíření signálu. Odpověď je, že se nejčastěji jedná o nerovnosti, ať už terénní či umělé. Nesmíme zapomínat, že signál je zpomalován a také absorbován objekty. Pokud tedy mezi vysílačem a mobilním telefonem jsou například vysoké lesnaté kopce, pak je jasné, že příjem zde nebude až tak dobrý, a v některých případech dokonce vůbec žádný.

 

chytrý mobilní telefon

 

Další věcí, která může signály blokovat, jsou i vysoké budovy. I ony totiž signální vlny oslabují. Bydlíte-li tedy třeba naproti gotickému kostelu, a ten kostel stojí přesně mezi vysílačem a vámi, nepočítejte s tím, že budete mít silný signál. Tak to zkrátka bohužel nefunguje, jakkoliv bychom chtěli.

 

vysílač signálu

 

Dobrá, ale co mohou operátoři dělat proto, aby se situace změnila? Popravdě, moc toho není. V podstatě jedinou možností je postavení více vysílačů. To je však poměrně nákladné, nehledě na technické a logistické požadavky, které z toho plynou. Také by je museli stavět v podstatě na každém větším kopci, případně okruhu kopců, což je v podstatě nereálné.

 

Nezbývá tedy, než tato místa bez signálu prozatím akceptovat, dokud se neobjeví nová technologie, která je dovede překonat. A vzhledem k současnému rychlému technologickému pokroku je pravděpodobné, že se něčeho takového můžeme dočkat relativně brzy, a s poměrně rychlým nástupem. I telefonní operátoři totiž dobře ví, že co největší pokrytí je i pro ně velmi důležité, pokud si chtějí zákazníky udržet.

Vývoj mobilů


Na to není tak nesnadné odpovÄ›dÄ›t. Každá firma vydÄ›lá nejvíce na lécích nebo armádních zakázkách. A na tÅ™etím místÄ› jsou jednoznaÄnÄ› spotÅ™ební výrobky. A mobil dnes prostÄ› potÅ™ebujete. Bez nÄ›j se ani nedostanete k výplatÄ›. Což je sice smutné, ale je to fakt.  

My se však budeme zabývat vývojem těchto přístrojů, a ne nutností je vlastnit.  

Ti starší lidé si jeÅ¡tÄ› pamatují, jak se krásnÄ› u mobilů sportovalo. On totiž nebyl signál vÅ¡ude, takže se tÅ™eba na horách bÄ›halo s mobilem v ruce a ten signál se hledal. Dneska jsou vysílaÄe na každém rohu, takže i ten signál je skoro vÅ¡ude a už to není taková legrace.  

focení mobilem

Mobily nám také povyrostly, a to o hodně. Dřívější volně prodejné kousky se vešly do dlaně i když byly drobátko tlustější. Pak přišly teprve ploché a větší a já si pamatuji, že mi nevešel nový mobil do žádné kapsy. Což mne iritovalo, ale co už s tím. Bylo to dáno baterií, která byla taková boubelatější, ty ploché se nám narodily až později.  

mobil

Displeje byly kapitola sama o sobÄ›. Klasické jednořádkové postupnÄ› vytlaÄily dvouřádkové, a to už si každý myslel kdo ví co to nemá za moderní přístroj. A když se pak objevily první ÄtvereÄkové displeje, byla to velká sláva. Zde už se pÅ™ece daly hrát jednoduché a primitivní hry! 

Ono ne vÅ¡echno, co je dnes naprostou samozÅ™ejmostí bylo i tenkrát. První barevné displeje bylo také vítány s velkou pompou a každý Äekal kam se ten pokrok vrhne. Vrhnul se na displeje, vyÅ™eÅ¡il boubelaté baterie a z mobilů se stala klasická placka, jak je známe dnes.  

Kam se bude vývoj ubírat? Budou se vyrábět rozkládací mobily, a tudíž budou mít i rozkládací displej. Budou se do nich dávat stále kvalitnější fotoaparáty a bude se zvyšovat jejich výkon. Tedy, budou se vyvíjet procesory, které v mobilech jsou. A nakonec se možná přijde na to, že je vůbec nepotřebujeme a nahradí je něco zcela jiného. 

Mobil pro babičku


Myslím si, že než abych se ptala, jestli máte mobilní telefon, tak je podle mého názoru tahle otázka úplně zbytečná. Protože v dnešní době má mobilní telefon úplně každý. Vážně neznám někoho kolem sebe, kdo by neměl mobilní telefon? Dokonce už i moje babička má mobilní telefon. Moje pětasedmdesátiletá babička má mobilní telefon a je z něj nadšená. Také si ale vzpomínám, že ona někdy mobilní telefon nechtěla. Ona sama říkala, že prý je to úplně zbytečné. Jenomže když potom babička zjistila, jak je to praktické, tak mobilní telefon chtěla. Babičce jsme řekli, že kdyby mobilní telefon potom nechtěla, že ho může jednoduše vrátit.

Mobil a notebook jsou nepostradatelné.

Že bychom ho třeba mohli prodat. Jenomže asi po třech dnech nám babička řekla, že je s mobilním telefonem naprosto spokojená. Byli jsme opravdu nadšeni. Protože takhle alespoň babičku máme stále na očích. Tedy vlastně na uchu s babičkou můžeme pravidelně volat. Babička totiž bydlí od nás daleko. A tak jsme si sekli, že bude nejlepší, když babičce pořídíme mobilní telefon. Babička ho nechtěla kvůli tomu, že prý mobilní telefon je škodlivý. Že prý visela nějaké divné vlny. A také se dozvěděla z televize, že prý díky mobilnímu telefonu může někdo někoho odposlouchávat.

Babička má také mobil.

Podle mého názoru, tohle je blbost. Ale zase na druhou stranu je pravda že moje maminka na notebooku si zalepila svou kameru. Ona se bojí, že ji někdo bude špehovat. Kolikrát jsem jí říkala, že nejsme tak populární nebo lípy osoby, aby nás někdo špehoval. Ale i tak jsem tohle mamince nerozmluvila. Stále má svou kameru na notebooku zalepenou. Mě tohle, ale nevadí, já na tohle vůbec nevěřím. Pokud i vy máte mobilní telefon, tak myslíte si, že vás také někdo odposlouchává? Myslím si, že kdybyste byli politici nebo někdo významný, tak možná ano. Ale myslím si, že v dnešní době už je to takové, že se asi nikdo nedovolí, aby mohl někoho odposlouchávat. 

Který mobil je nejlepší?



Mobilní telefon nebo-li mobil. Každý tuto chytrou věcičku známe, i vlastníme. Někteří mají dokonce více než jeden mobilní telefon. Důvody jsou pro to různé.

Nicméně, podíváme se tomuto tématu na zoubek trochu více. Pro veřejnost byly k dispozici zhruba už od padesátých let 20. století. Zprvu se předpokládalo, že pro ně nebude až tak velké využití, vzhledem k vyšší ceně a velikosti mobilního telefonu. Každopádně díky snižování cen tarifů nebo dobíjecích karet začal být o mobilní telefony větší a větší zájem. Nyní existuje několik desítek značek a stovky, možná i tisíce modelů. Mezi nejznámější výrobce patří například Samsung, Huawei, Apple nebo Nokia.

mobilní telefon

K čemu vlastně slouží mobilní telefony? Pro drtivou většinu populace je to hloupá otázka. Každý už má používání mobilů zcela zautomatizované. Ale i tak, stručně si to rozeberme. Jejich prvotním úkolem byla možnost komunikovat mezi lidmi snazším a rychlejším způsobem, než je například dopis nebo osobní návštěva. Bylo tak možné zrealizovat hovory i na velké vzdálenosti nebo odesílat textové či multimediální zprávy. Ovšem nyní už mají mobilní telefony k dispozici mnohonásobně více funkcí. Jedná se třeba o fotoaparát, hodiny, kalkulačka, využívání internetových prohlížečů nebo možnost stahování tisíce různých aplikací. V dnešní době už tedy mluvíme o chytrých mobilních telefonech.

1384335

Většina lidí je dokonce používá místo stolních počítačů, notebooků nebo tabletů, protože jsou schopni je plně nahradit. Jak již bylo psáno v úvodu, je zde také spoustu lidí, co mají více než jeden mobilní telefon. Důvodem je třeba práce. Někdo potřebuje obyčejný tlačítkový mobil do práce, aby si nezničil ten chytrý. Jedná se například o dělníky. Někdo zase potřebuje druhý mobil, který využívá pouze zahraniční SIM kartu.

Existuje mnoho variant a také mnoho informací o mobilech, ale to bychom tu společně strávili podstatně více  času.